Wkładki czy półwkładki do butów, które wybrać? 0
Wkładki czy półwkładki do butów, które wybrać?

Często wiele osób zadaje pytanie, czy kupić półkładki czy też wkładki do butów. Ta pozornie prosta decyzja nie powinna nikomu sprawiać problemu. Jak jednak pokazuje praktyka wiele osób nie wie, jaki produkt będzie odpowiedni do butów, aby ich użytkowanie przyniosło więcej pożytku obolałym nogom. Podpowiadamy do jakich butów wybrać wkładki, a do jakich półwkładki.

Wkładki do butów

Wkładki do butów to najczęściej stosowany rodzaj wkładek. Wypełniają całą podeszwę, zapewniając tym samym ślizganiu się stopy . Nie tylko korygują jej kształt, ale również wspierają pracę kolan, bioder oraz kręgosłupa. Odpowiednio dobrane korygują także wady postawy, przez co pomagają pozbyć się np. bólu krzyża.

Wkładki do butów występują w wielu rodzajach, tak aby sprostać wymaganiom najbardziej potrzebujących stóp, tak więc możemy kupić np.:

  •         Wkładki odciążające
  •         Wkładki ortopedyczne: „twarde” i „miękkie”
  •         Wkładki chroniące przed stopą cukrzycową
  •         Wkładki na płaskostopie itp.

Półwkładki do butów

Półwkładki do butów, jak sama nazwa wskazuje, nie pokrywają całej podeszwy obuwia. Przydają się w szczególności wówczas, gdy buty nie są optymalnie dopasowane i odrobinę za duże w przedniej części, bądź też ocierają w tylnej. W pierwszym przypadku wyrównują różnicę, w drugim z kolei podwyższają tylną część stopy, przez co obuwie nie uwiera.

Jak włożyć półwkładki do butów?

W związku z tym, że pówkładki do butów nie pokrywają całej jego podeszwy, większość z nich wyposażona jest w specjalny element klejcy. Wystarczy zdjąć część zabezpieczającą klej i odpowiednio ułożyć produkt w obuwiu- klejem do spodu. Dla lepszego efektu po przyklejeniu pówkładki warto ją przez pewien czas przytrzymać, lub docisnąć.

Kiedy stosować półwkładki do butów?

Półwkładki do butów znajdują zastosowanie wszędzie ta, gdzie obuwie nie jest optymalnie dostosowane. Zazwyczaj, gdy są one za duże. Zaletą, z kolei półwkładki do butów pod palce jest to, że przy jej zastosowaniu obcas wydaje się ciut niższy, co zwiększa komfort chodzenia. Przyklejane w przedniej części obuwia zapewniają dodatkową ochronę stopy, hamują ją i utrzymują we właściwym miejscu.

Czy warto kupować półwkładki i wkładki do butów?

Odpowiedź na wyżej postawione pytanie wydaje się oczywista. Z pewnością warto kupić półwkładki i wkładki do butów, ponieważ podnoszą one komfort chodzenie i zabezpieczają stopy przed otarciami.

Zarówno półwkładki jak i wkładki do butów mogą być wykonane z różnych materiałów: żelu, aluminium lub skóry. Osobiście rekomendujemy te wykonane w 100 procentach ze skóry naturalnej, ponieważ dzięki temu rozwiązaniu stopa ma lepsze oparcie, jest dokładniej wypełniona, a sama wkładka pochłania wilgoć. To wygodne rozwiązanie, z którego mogą korzystać wszyscy, zarówno dorośli jak i dzieci

Komentarze do wpisu (0)

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium