Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Chmura tagów
Czy warto nosić wkładki korekcyjne do butów ? 0
Czy warto nosić wkładki korekcyjne do butów ?

Odpowiednio dobrane buty to gwarancja wygody i komfortu chodzenia. Mało kto jednak zwraca uwagę na to ile i jak chodzi, jak ustawiona jest nasza stopa i czy ma to wpływ na naszą postawę. Z pomocą przychodzą wkładki korekcyjne do butów, które nie tylko stabilizują mięśnia, ale zapewniają pełną wydolność ruchową.

Wiele osób cierpi z powodu niewydolności mięśni stabilizujących stopę nie zdając sobie sprawy z tego, że wpływ na to ma nieodpowiedni dobór butów i wkładek do nich.

Co to są wkładki korekcyjne do butów?

Wkładki korekcyjne do butów to specjalnie wyprofilowane wkładki, które korygują ustawienie stopy, wspierają pracę kolan, bioder a także kręgosłupa. To produkt, dzięki któremu możemy zmniejszyć zmęczenie nóg, skorygować własną postawę, a także pozbyć się m.in. bólu krzyża. Jak dobrać odpowiednie wkładki korekcyjne?

Jak dobrać wkładki korekcyjne?

Często przy wyborze butów zwracamy uwagę tylko na to jak wyglądają i jak prezentują się na nodze. Drugim kryterium staje się ich wygoda. Zapominamy jednak o tym, że znaczenie ma także odpowiedni dobór wkładki do butów. Rzadko bowiem zastanawiamy się, jak kształt naszego buta wpłynie na narządy ruchu, a co dopiero jakie to będzie miało konsekwencje w przyszłości. Warto więc zakupić odpowiednie wkładki korekcyjne, które przyniosą ulgę nie tylko naszym stopom. O ich skuteczności decyduje:

- kompleksowe badanie stopy (badanie podologiczne),

- jakość materiałów z jakich została wyprodukowana wkładka,

- dopasowanie wkładki do różnych typów obuwia.

Pamiętajmy również o tym, że wkładki korygujące należy regularnie wymieniać, zazwyczaj co 6-12 miesięcy.

Ile kosztują wkładki korekcyjne do butów?

Wkładki korekcyjne często wykonuje się na specjalne zamówienie – wówczas ich cena waha się w granicach od 100 zł wzwyż, aczkolwiek obecnie można kupić również produkty gotowe. Jest to rozwiązanie, które niekoniecznie dla każdego będzie dobre, dlatego przed ich zakupem skonsultujmy się ze specjalistą. Może się okazać, że te tańsze odpowiedniki będą równie dobre jak te drogie, przygotowanie na zamówienie.

Wkładki korekcyjne do butów dla dzieci

Coraz więcej dzieci, nie tylko tych w wieku przedszkolnym zmaga się z poważnymi wadami postawy, wówczas warto zakupić wkładki korekcyjne dla dzieci. Pozwalają je skorygować, ponieważ wpływają na odpowiednie podparcie stopy a tym bardziej na poprawną postawę. Mają one także na celu zapobieganie pogłębianiu się  istniejących już wad. Pamiętajmy też, niekiedy lepiej zakupić wkładki korekcyjne, a nie buty ortopedyczne, ze specjalną wkładką.

Kiedy warto zastanowić się nad kupnem wkładek korekcyjnych dla dzieci?

  •         Gdy zauważymy, że dziecko bolą stopy,
  •         Dziecko chodzi układając kolana w literę X,
  •         Maluch często się potyka lub chodzi na palcach.
  •         Gdy buty dziecka są wykrzywione w okolicy pięty.
  •         Dziecko szybko się męczy.

Stopy odgrywają bardzo ważną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu naszego organizmu, dlatego warto zawczasu zadbać o poprawną amortyzację podczas chodzenia.

Komentarze do wpisu (0)

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium